Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Erbaa Belediyesi Erbaa Halk Eğitim Müdürlüğü ve Hayrat Vakfı işbirliği ile başlatılan Erbaa Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (ESMEK) kapsamında Yazar Atölyesi, Diksiyon, Ney ve Müzik Koro kursları devam ediyor.

Yüzlerce öğrencinin eğitim aldığı ve yaklaşık 4 aydır çeşitli alanlarda kursların verildiği Esmek’te şuana kadar 104 kişi Osmanlıca, Fotoğrafçılık, Diksiyon Kurslarını başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Yoğun talep sebebiyle ikinci ve üçüncü kurların açıldığı kurslarda çok sayıda vatandaşa ücretsiz eğitim imkânı sunuluyor.

Öte yandan Esmek çatısı altında devam eden, Yazar Atölyesi, Diksiyon, Ney ve Müzik Koro kurslarında birer sınıf Erbaa Belediyesi Kültür Evi ve Halk Eğitim Müdürlüğü’ndeki sınıflarda eğitim görüyor. ESMEK yetkililerinden alınan bilgilere göre, devam eden eğitimlerin yanında tamamlanan Temel Osmanlıca kursunun ardından Osmanlıca Dil Bilgisi Eğitimi için kayıtlar da devam ediyor. Ayrıca farklı branşlarda vatandaşlar tarafından talep edilen kursların açılması için başvurular Erbaa Belediyesi Kültür Evinde bulunan kurs kayıt bürosunda alınmaya devam ediyor.

Kaynak

Fotoğraflar:

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.